Помощь детям

Поиск

Главная » Статьи » НАШИ ДРУЗЬЯ ПРИГЛАШАЮТ

«Розвиток культури – джерело процвітання громади»
В м. Донецьку, у приміщенні обласної бібліотеки ім.Н.К.Крупської відбувся круглий стіл за  темою «Результати та перспективи  проекту «Перетворення  закладів культури  малих та депресивних міст і селищ Донецької області в осередки громадської активності та впровадження інноваційних форм роботи закладів культури» за ініціативою Донецької  обласної  громадської організації «Взаємодія» спільно з Державною організацією «Регіональний фонд підтримки підприємництва» у межах проекту, який здійснюється за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження” та за сприяння  управління культури та туризму і управління  освіти та науки   Донецької обласної Державної адміністрації.

Учасники круглого столу: працівники закладів культури, освіти, ОГС, бізнесу, мешканці Донецька – не тільки проаналізували   результати проекту «Перетворення  закладів культури  малих  та депресивних міст і селищ Донецької області в осередки громадської активності   та впровадження інноваційних форм роботи закладів культури», а також обговорили питання подальшого трансформування закладів культури  області та  їх ефективного розвитку, їх співпраці з громадою, бізнесом та місцевою владою,    розглянули питання  застосування інноваційних технологій у культурі та освіті.
Тетяна Шашкова, голова правління ДОГО «Взаємодія», генеральний директор РФПП по Донецькій області  розповіла про успішність реалізації  проекту: «Трансформування закладів культури Донецької області в осередки громадської активності та впровадження іноваційних форм роботи» здійснено в рамках виконання «Антикризової гуманітарної програми» згідно  Меморандуму про співпрацю між Донецької облдержадміністрацією та Міжнародним фондом «Відродження»
Виконавець  проекту:       Донецька обласна громадська організація «Взаємодія»
Партнери проекту :
  • Донецька  обласна державна адміністрація;
  • Управління культури і туризму Донецької ОДА;
  • Управління освіти та науки Донецької ОДА
  • Державна організація "Регіональний фонд підтримки малого підприємництва в Донецькій області”;
  • Органи державної влади  та місцевого самоврядування Донецької області.
 
Мета проекту: Перетворення  закладів культури малих та депресивних міст і селищ Донецької області в осередки громадської  активності через залучення представників цільової аудиторії проекту до створення  міських громадських організацій і  органів громадянського суспільства (далі ОГС) та органів самоорганізації населення, соціальних підприємств; а також сприяння іх активної участі у соціально–культурних процесах розвитку громад,  благодійництва,лобіюванні  інтересів громад  у взаємодії з владою та сприянні зростанню громадської активності населення.
У проекті було задіяно  майже 40 міст та населених пунктівДонецької області:
1. Мар’їнка (Вугледар, Владимирівка, Волновахський район, Благодатне, Велико-Новоселівський район , Златовустівка,  Прохорівка,  Курахово, Старомихайлівка, Докучаївськ , Оленівка, Ольгинка та інші)
2. Шахтарськ (Вуглегірськ, Юнокомунарськ, Кіровське, Енакієво, Шахтарьский район  та інші).
3. Артемівськ  (Краматорськ, Констянтинівка, Дружківка, Слав̉янськ, Солідар,  Часов Яр, Миколаївка, Сіверськ, Артемівський та Константинівський райони та інші).
4. Старобешівський район  (Новоазовський ,Першотравневий , Тельманівський   райони та інші).
5. Макіївка (Горлівка, , Харцизськ, Снежне, Торез, Авдіївка, Амвросієвський , Ясиноватський райони  та інші).
 
Термін проекту : 8 місяців (жовтень 2011- травень 2012гг.)
 
Ціль та завдання  проекту:
  • Сприятистворенню в закладах  культуриорганівгромадськогосуспільства, залученняїх до  прийняття рішень та участі в управлінні на місцевому та регіональномурівнях;
  • Залученняпрацівниківкультури до підприємницькоїдіяльності та створеннясоціальнихпідприємств;
  • Сприятивирішенню  проблем допомогисоціальновразливимгрупамнаселення
 
Результати реалізації проекту:
1.Залучено до участі в проекті  більш як 500 представників  культури із 45 міст та районих центрів.
2. Сформуровано цільові групи  представників культури для участі в 3-денних курсах в Школі бізнесупо фандрайзингу и  проектному менеджменту,  бізнес-плануванню, интернет-впровадженню, створенню та розвиток громадських організацій .
3.Підвищили  кваліфікацію на тренінгах  457 представників культури
4. На протязі всього періоду проекту працювала «Гаряча лінія» для надання професійнихконсультацій. Надано консультацій – 621, у тому числі: по створенню громадських організацій – 239;  по створенню власної справи – 337; по створенню соціальних підприємств – 45.
5. Було виявлення лідерів, здатних створити та очолити громадські організації та стати підприємцями.На сьогодні вже створено 1 громадська організація в Марьїнскому районі, у стадії реєстрацію знаходяться ще 5 організацій.
6.За результатами анкетування ефективність тренінгів підтвердили  майже 97% учасників проекту. А можливість використовувати знання на практиці – 88% .
7. По даним  міських центрів зайнятості за період реалізації проекту серед цільової аудиторії (безробітних) було  зареєстровано 54 підприємця, але поки жодного підприємця від представників культури.
Офіційно Проект завершено, всі контрольні показники виконано, але проект буде  тривати за рахунок коштів виконавців до кінця 2012 року.
Буде надано методична допомога в створенні нових  громадських організацій, їх супроводження на перших етапах розвитку, залучення їх до віртуального Бізнес-інкубатора для громадських організацій та Школи розвитку бізнесу.
 
Про досвід та досягнення розповіли соціальні партнери: Донецький міський молодіжний центр мистецтв «ЕкоАрт» та Донецька обласна громадська організація «Асоціація ІНФОКУЛЬТУРА».
 «Розвиток культури – джерело процвітання громади» - проект, який реалізовуватиметься в Україні та Грузії в рамках програми Східного партнерства «Культура» за фінансової підтримки ЕС. Про філософію та цілі проекту розповів його керівник, голова правління «ЕкоАрту» Сергій Жуков:
 
- У Європі вже визнано, що культура в широкому розумінні є основою розвитку і процвітання всіх інших сфер життя. Вона – невід’ємна частина політики Євросоюзу в сфері співробітництва та розвитку людського потенціалу, найважливіший інструмент сталого розвитку. При цьому одним із пріоритетів є розширення доступу до культури.
Культурні проекти так чи інакше завжди мають соціальну складову, а їхні результати - багатовекторний вплив. Від вирішення якихось окремих соціальних чи економічних проблем -  до загального покращення добробуту певної громади, категорії населення чи країни в цілому. Отож розпочатий нами проект має на меті  зміцнення ролі культури як одного з основних чинників впливу на соціальний, економічний та людський розвиток українського і грузинського суспільства за допомогою посилення культурних інституцій та збільшення участі населення у розробці культурної політики. Проект спрямовано на покращення доступу до культури жителів віддалених (так званих «спальних») районів великих міст та малих депресивних міст і сіл у південно-східній Україні, а також вимушено переміщених осіб у Західній Грузії.
Протягом 2012 року буде проведено аналіз культурних потреб жителів та культурних організацій на території діяльності проекту. За його результатами створимо двомовні електронні бази даних культурних ресурсів та культурні мапи. Це - аналітичний матеріал, в якому виявляються і аналізуються культурний контекст кожного міста, ключові культурні гравці, типи і розташування культурних ресурсів, існуючі культурні заходи та події, а також відносини між різними операторами культури, владою та мешканцями. Також ці мапи формулюють завдання, можливості й ключові робочі питання у сфері культури певної громади.
На основі аналізу потреб і культурних мап буде розроблено рекомендації щодо поліпшення культурної ситуації в регіонах проекту. Ми пропонуватимемо їх місцевим органам влади і громадськості для включення до місцевих щорічних культурних програм та стратегічних програм регіонального і міського розвитку.
Також проектом передбачено програму міні-грантів, яка має призвести до посилення закладів і організацій культури та отримання ними досвіду у сфері управління проектами, отримання фінансування з альтернативних джерел і залучення волонтерів. Плануємо підтримати щонайменше 30 проектів: орієнтовно по 10 у Донецькій та Херсонській областях та ще 10 у Грузії.
Окрім цього заплановано цикл тренінгів, які будуть паралельно проводитися в Україні та Грузії, внутрішні та зарубіжні навчальні візити для працівників культури, створення багатоцільового культурного центру в Донецькій області.
 
Про досвід ініціативної групи донецького корпункту, представників Донецької обласної бібліотеки для юнацтва, а також фахівців, як психологів, юристів, медиків, які з 2007 року разом реалізують молодіжні та соціальні проекти через діяльність ДОГО «Асоціація ІНФОКУЛЬТУРА» розповіла Ірина Ольшанська, Голова Ради.
- Зараз можна розглядати діяльність ДОГО «Асоціація ІНФОКУЛЬТУРА» в якості інформаційно-аналітичного центру для соціального партнерства: влади, третього сектору та бізнесу. Наша мета - організація взаємодії між представниками державного, комерційного і громадського секторів для ефективного вирішення соціальних проблем області, за допомогою проведення конференцій, семінарів, організації виставок та круглих столів.
Для досягнення успіху необхідно виділити як першочергові напрямки: Створення навчального центру для персоналу та волонтерів громадських організацій. Участь державних службовців в проектах громадських організацій. П'ятий рік Асоціація будує мости комунікації і взаєморозуміння між лідерами громадського руху та ЗМІ. Будує їх завдяки програмі «Школа комунікації», яка вже вийшла на національний рівень, залучаючи учасників з усіх куточків країни. Мета проекту - сприяти підвищенню впливу діяльності третього сектора на демократичні процеси в житті Україні за допомогою налагодження ефективної комунікації між представниками ЗМІ та громадських організацій.
Тому для більш динамічного розвитку громадських організацій необхідно концентрувати організаційні та фінансові можливості третього сектору на наступних напрямках:
  • Навчальна програма спільних семінарів практикумів для представників третього сектору і малого бізнесу щодо підвищення професійної компетентності лідерів двох секторів, пошуку та удосконаленню форм контактів між ними;
  • Інформаційно-пропагандистська програма, в якій передбачена взаємодія між 3-м сектором і місцевими та регіональними засобами масової інформації, а також формування позитивного іміджу громадських організацій;
  • Створення інформаційно-аналітичного центра розвитку 3-го сектора для збору, обробки, аналізу та розповсюдження інформації, координаціїї інформаційних потоків між різними секторами суспільства.
Категория: НАШИ ДРУЗЬЯ ПРИГЛАШАЮТ | Добавил: SUNNY (07.06.2012)
Просмотров: 1638 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: